головна сторінка
заправні обсяги /
oil capacities
дизель взимку
IMG

Ідентифікація комерційних автомобілей (крім легкових та мікроавтобусів).

Згідно міжнародно прийнятих стандартів ВІН-код автомобілів Mercedes-Benz складається з 17-ти символів і на прикладі покажемо, що вони означають.
Візьмемо такий номер шасі (рами) WDB 934.053 1K 973457 автомобіля Actros 1841 LSNRA.
Символи 1-3: "WDB" позначають код виробника, який у автомобілів Mercedes-Benz має найрізноманітніші комбінації, в залежності від заводу і країни-виробника конкретної моделі.



Символи 4-6: "934" позначають модельний ряд і його часткову модифікацію, в даному випадку це Actros MP2 сідельний тягач.



Символи 7-8: "05" позначають розширену модифікацію моделі, в даному варіанті це низькорамний автомобіль-автовіз з пневматичною підвіскою. Для кожного модельного ряду в цій комбінації будуть зашиті варіанти з роздільної кабіною або в суцільнометалевому виконанні (Sprinter и Vario), привід одиночний або повний / багатовісний, підвіска пневматична або ресорна, кількість вісей і т.д. Причому комбінації цих цифр (7-8 символи) для Vario та Atego, наприклад, будуть абсолютно різними.

Символ 9: "3" містить в собі код колісної бази, для даного автомобіля - 3900 мм.


Примітка. На деяких моделях колісна база може відрізнятися від стандарту, зашитого в ВІН-код, за рахунок подовження на сторонньому ательє або при установці додаткового підтримуючого мосту.

Символ 10: "1" позначає ліве розташування керма та "2" - праве розташування керма.
Примітка. Якщо у Вас автомобіль був з правим кермом і переобладнаний на лівий, зверніть увагу на відповідність оптики (або скла фар) для правостороннього руху, а також приділіть особливу увагу рульовому редуктору (для повністю рамних шасі), якщо на корпусі відлита буква "R", то його просто перевернули, а не поставили правильний дзеркальний (з буквою "L") і, швидше за все, кустарним способом подовжили рульову тягу, т.к. оригінальної для такої комбінації не існує в природі. Також перевірте якість переобладнання механізму перемикання передач, електро- і пневматичної проводки.

Символ 11: "K" позначає місто зборки, на мікроавтобусах серії T1 (207D-410D) і T2 (507D-814D) до 1989 р.в. використовувалися просто цифри "8", пізніше "0", на вантажних автомобілях до 1993 р.в. цифри "0, 4, 5".
На автобусах, випущених повністю Mercedes-Benz стоїть цифра "3", на автобусах, на яких використано тільки шасі Mercedes-Benz, а решту виготовлено стороннім кузовним ательє або заводом буде стояти цифра "1".



Символи 12-17: "973457" позначають просто серійний порядковий номер.

Окремо варто згадати версії для північно-американського ринку, а також інших позаєвропейських регіонів, в яких згідно з внутрішньою специфікації ВІН-код має свою циферно-буквенну комбінацію, за винятком символів 12-17, проте в програмі також дублюється аналог коду в європейській інтерпретації. Наприклад, Mercedes-Benz Actros 4141 B (бетон-міксер) з ВІН-кодом WDA NHBAA1 7L 236928 буде інтерпретовано як WDB 933.317 1L 236928 або Freightliner Sprinter 316 CDI з ВІН-кодом WD2 YD3416 25 320911 буде інтерпретовано як WD2 903.663 15 320911, де зберігається ідентифікація, певна для відповідного модельного ряду.

Оригінальна програма дозволяє повністю ідентифікувати транспортний засіб з номерами вузлів та агрегатів, а також із зазначенням комплектації і оснащення, які зашиті в спеціальні коди. Для кожного автомобіля мається унікальна карта даних (Datenkarte) із зазначенням всієї необхідної інформації, включаючи варіанти зовнішнього забарвлення. Перші одна або дві цифри в позначенні вказуватимуть приблизну повну масу, другі дві - округлену потужність двигуна в к.с. розділену на десять. Колісна формула в найпростішому форматі 4 х 2, наприклад, означатиме загальне число коліс (4) х число ведучих коліс (2), а ось для багатовісної техніки може виглядати вже як 6 х 2/4 або 8 х 6/4, де через дріб до провідних коліс вказується число керованих коліс.
Нижче наведені приклади карток даних з програм запчастин Mercedes-Benz EPC (Electronic Parts Catalogue): IMG

IMG
IMG

У відповідних розділах карти даних оригінальної програми, вказані номери вузлів і агрегатів, інтерпретація яких представлена ​​за принципом, аналогічним ВІН-коду, тобто тип, модифікація, розташування керма (якщо має значення), код міста збірки і серійний порядковий номер, саме останні сім символів часто використовується в посиланнях, коли йде будь-яка зміна в рамках одного вузла / агрегату. Також представлені коди SA (Sonderausfürung), в які зашита інформація про технічне оснащення та комплектації транспортного засобу.
Якщо у Вас немає доступу до оригінальної програмі, ідентифікацію, номери вузлів, агрегатів і коди за номером кузова (рами/шасі) Ви можете справити тут. Єдиний нюанс, що для моделей Vito, Sprinter, опис кодів в списку є актуальний, а для рамних вантажних автомобілів самі коди SA (Sonderausfürung) у списку відповідають ВІН-коду, а ось їх опис, за винятком деяких кодів, тлумачено абсолютно некоректно, так як підтягує розшифровку з бази легкових автомобілів/мікроавтобусів і однакове кодування може мати абсолютно різнє тлумачення. Далі представлені ​​кодування, за якими можна визначити комплектацію вантажного транспорту.

Список кодів SA-Code (Sonderausfürung) дуже обширний, тому нижче представлені найпоширеніші (інформація доповнюється та поновлюється):

У вікні Code1 / Код ЛКП1 занесений номер кольору лако-фарбового покриття (ЛКП) суцільнометалевого фургона або кабіни, у вікнах Code2/Код ЛКП2, Code3/Код ЛКП3, Code4/Код ЛКП4 можуть бути відображені специфічний колір рами з конвеєра, забарвлених облицювань бампера та інших деталей. Гаму найбільш поширених кольорів, застосовуваних для фарбування комерційної лінійки автомобілів, Ви можете переглянути, клікнувши на зображення:

Коди та зразки кольорової гами зовнішнього фарбування IMG

У програмі напряму не завжди буде вказано назву моделі, але буде відображена модифікація:
Наприклад, Sprinter 316 CDI з роздільним кабіною буде відображений просто як 316, а з суцільнометалевим кузовом як 316-KA, де KA позначає "Kasten", тобто "фургон", аналогічне позначення матиме і Vario.
Вантажні автомобілі побільше можуть в позначенні мати такі основні приставки:

Однак, можуть застосовуватися цілі поєднання приставок з додатковими індексами, як наприклад, Actros 1841LSNRA буде означати Luftfederung Sattelzugmaschine Niederer Rahmen Autotransporter, тобто низькорамний сідельний тягач на пневмоходу автовоз. Приставка L = Luftfederung визначає пневматичну підвіску для ведучого моста, опції для решти мостів позначені безпосередньо в кодах карти даних. Приставки до автобусів можуть також мати свої розшифровки, як наприклад, G = Gelenk - зчленований автобус або RHD = Reise Hochdecker - туристичний високопалубний.
Найбільш частіше вживані німецькі скорочення в техничній інформації по вантажним автомобілям:

Все додаткове обладнання встановлюється на заводське підготовлене шасі, обумовлене замовником заздалегідь, тому, незважаючи на позначення самоскида або міксера, самого цього обладнання і приладдя до нього в програмі не буде, також як гидробортов, холодильних установок та іншого навісного.
Серед вантажного транспорту зустрічаються також версії з додатковими вісями, встановленими сторонніми фірмами (наприклад, FA. Paul або FA. Hendrickson), самі вісі та підвіска можуть бути надані Mercedes-Benz і частково відображені в програмі, але далеко незавжди, тому ідентифікувати запчастини до них, до додаткових рульовим елементам таких поворотних осей не завжди просто.

Основні базові типи двигунів, які встановлювали на вантажний транспорт, автобуси і сільгосптехніку наведені нижче, також зазначені варіант виконання з числом циліндрів ("R" - рядний, "V" - V-подібний), стандартний діаметр циліндра, хід поршня та робочий обсяг:

Перші три цифри реального номера можуть трохи відрізнятися від базового позначення, наприклад, двигун 356.941 - це OM 366 A або 541.946 - це OM 501 LA. Другі три цифри після крапки визначають конкретну модифікацію двигуна за потужністю, наявності наддуву і интеркулера, класу токсичності, пр. Різні приставки в кінці позначення також мають розшифровки і можуть поєднуватися, найпоширеніші з них: A = Aufladung - позначає турбований двигун, LA = Ladeluftkühlung und Aufladung - турбований двигун з інтеркулером, H = Horizontal - горизонтально лежачий двигун (наприклад, OM 457 HLA в автобусах), G = Gas - двигун, оснащений газовою установкою живлення, DE = Direkteinspritzung - безпосереднє вприскування (наприклад, OM 602 DE LA на моделі Sprinter або Vario).

Flag Counter